Családterápia
Családterápia esetén az egész család részvétele javasolt. A családterápiás szemlélet a problémák rendszerszintű kezelését jelenti: abból indul ki, hogy a problémák nagyobb része nem egyedi, hanem több embert, többnyire az egész családot érintő kérdés, így a változás sem csak egyéni szinten, hanem rendszerszinten zajlik, és így is kell történnie. Azaz: bármelyik tag életében bekövetkező változás kihat a többi családtagra, bárhol, a rendszer bármelyik szintjén történik változás, az az egész rendszerben az egész családban változást okoz. A családterápia és a tanácsadó pszichológus feladata, hogy ez a változás pozitív változást eredményezzen.
Családterápia célja: a probléma visszahelyezése a család mint rendszer keretbe. A családtagok igényeinek kifejezése, egyeztetése, a kommunikáció javítása, orvosolni a problémákat a családon belül, elősegíteni az egyensúl visszaállását.
Párterápia
Ajánlott párkapcsolati elakadás vagy krízis esetén. Párterápia esetén lehetőség szerint a pszichológus a párral egyszerre dolgozik. Ha erre nincs lehetőség, akkor a pár egyik felével is végezhető a párterápia.
Milyen esetben érdemes párterápiás szakember segítségét kérni?
Párterápia célja: a kapcsolat mélyén meglevő értékek felszínre hozása, a konfliktus rendezése, a kommunikáció javítása, stb. A kapcsolat felszámolása esetén válásterápia is ajánlható, a súrlódásmentesebb szétválás, vagy a gyermekek sérülésének megakadályozása érdekében.
A szolgáltatások díjazását megtekintheti az Árlista oldalon